IRSKÉ LETOKRUHY

Rozlučkové DVD s Irskými letokruhy

Připravujeme pro vás DVD s Irskými letorkuhy.
Více v aktualitách.


Divadlo v Celetné
Celetná 17,110 00 Praha 1


 

O skupině

Pražskou školu irského tance Coiscéim [koškém] založily v roce 2000 Irena a Lucie Samcovy. Skupina Coiscéim se věnuje irským lidovým tancům (tzv."ceilí"), sólovému tanci v tzv. "soft shoes" a irskému stepu.

Ve snaze zpřístupnit irský tanec všem zájemcům nabízí skupina Coiscéim velmi širokou škálu tanečních lekcí pro veřejnost. Všechny druhy irského tance jsou vyučovány na několika úrovních od naprostých začátečníků po pokročilé a vystupující tanečníky. Zvláštní péče je věnována výuce dětí, které se do Školy irského tance Coicéim mohou zapsat již od 4 let.

Lekce Školy irského tance Coiscéim stabilně každý rok navštěvuje okolo 130 dětských i dospělých frekventantů.

Nejlepší tanečníci se pravidelně účastní mezinárodních soutěží v irském tanci (tzv. Feisanna), kde v minulých letech získali řadu medailí. Na mezinárodní scéně působí pod záštitou certifikované lektorky a bývalé tanečnice Riverdance, Anne-Marie Cunningham (TCRG).

Součástí repertoáru skupiny Coiscéim jsou tance ve své historicky původní podobě i divácky atraktivní autorské choreografie. V průběhu své činnosti skupina uskutečnila více než 500 vystoupení. Členové souboru tančili na mnoha tuzemských i zahraničních kulturních událostech (mimo jiné Febiofest, Jameson Irish Music Festival, Struny na ulici, 10 let irského tance v Čechách v T-Mobile Areně). Pravidelně účinkují i na soukromých či firemních akcích. Mezi klienty Coiscéim patří například firmy Pepsi Cola, Tesco, Plzeňský Prazdroj, Česko-irská obchodní asociace CIBA. V letech 2002 a 2004 předvedli tanečníci své umění tanečníkům ze světoznámé show Lord of the Dance.

Kromě živých vystoupení se skupina Coiscéim objevuje také v médiích (např. Noc s Andělem 17. 11. 2007). Lucie Samcová se jako choreografka podílela na části italského snímku Citadela (2002) a koprodukčním filmu Tristan a Isolda (2003, UK/USA/IRL) režiséra Kevina Reynoldse. V obou filmech členové Coiscéim také tančili.

Více informací o skupině Coiscéim na www.irskytanec.cz.© 2009 COISCEIM | webdesign Impax, spol. s.r.o. | webmaster Honza Ircing
FOTOGALERIE