IRSKÉ LETOKRUHY

Rozlučkové DVD s Irskými letokruhy

Připravujeme pro vás DVD s Irskými letorkuhy.
Více v aktualitách.


Divadlo v Celetné
Celetná 17,110 00 Praha 1


 

Příprava


Počáteční nadšení celého týmu.
Právě jsme slyšeli scénář Irských letokruhů.
Myšlenka připravit a sestavit kvalitní celovečerní vystoupení byla v Coiscéim již několik let. Chápeme to jako přirozený vývoj skupiny, která se zabývá irským tancem, již několik let vystupuje a zvyšuje svou taneční úroveň. Měli jsme a stále máme společný sen. Vytvořit něco, co bychom mohli ukázat svým rodinám, blízkým, kamarádům, ale i široké veřejnosti. Vystoupení, které by bylo naše a na kterém bychom se mohli všichni podílet. Ještě stále v nás žije opojení z vystoupení v T-Mobile Aréně (oslava 10 let irského tance v Čechách v dubnu 2007) a toužíme to zažít znovu.


"Tak pánové, teď chceme
ukázkově vytočené nohy!"

V létě 2008 se ukázalo, že bychom konečně mohli mít všechno, co je k realizaci potřeba – tým kvalitních tanečníků s odpovídající taneční úrovní, dostatek vlastních choreografií nebo nápadů na nové, čas, finance, prostor… a hlavně chuť společně něco vytvořit a společně něco prezentovat. Pustili jsme se tedy do práce.

Netušili jsme však, kolik práce nás čeká. Na bolavé nohy jsme byli všichni připravení, ale kolik je na realizaci takového projektu potřeba práce kolem, to tušil jen málokdo z nás. Přesto jsme vytrvali. V Irských letokruzích nejsme jenom tanečníky na jevišti, ale každý z nás se více či méně podílel na konečném výsledku – jsou mezi námi scénáristé, švadleny, kostymérky, propagační experti a mnoho dalších.


Standardní výbava
tanečnice při kostýmové zkoušce.
Postupem času se ukázalo, že v některých oblastech budeme přeci jen potřebovat pomoct. Mimo jiné tak začala jedna z úžasných spoluprací v rámci Irských letokruhů – spolupráce s Hankou Malaníkovou. Ta nám díky svým zkušenostem s divadelním pohybem a výrazovými prvky pomohla vystoupení posunout opět někam dál.

Souběžně s ostatním zařizováním vznikaly nové choreografie a my se nadšeně vrhli do tréninku. Trénovali jsme tvrdě několikrát týdně, v poslední fázi (tj. podzim 2009) měli někteří tanečníci i 7 tréninků týdně. Nožky nás sice bolely, ale my jsme se rozhodli nepovolit a připravit představení, na které budeme moci být hrdí ve všech směrech.


"Něco jsi po nás chtěla, Markéto?
My tady na tebe vůbec nevidíme!"
Ve fázi příprav jsme hledali prostory, ve kterých bychom své představení prezentovali. Vybrali jsme nakonec pražské divadlo v Celetné, které nám vyhovovalo velikostí i odpovídajícím zázemím a uspokojovalo naší představu mít spíše komornější představení v menším divadle. Zde jsme také strávili nejeden víkend na podzim 2009, kdy jsme naše představení pilovali do konečné podoby, kterou uvidíte v divadle poprvé 20. listopadu 2009.

Tak vznikaly Irské letokruhy. My doufáme, že se vám budou líbit a naše snaha bude korunována úspěchem. Těšíme se na vás v divadle.© 2009 COISCEIM | webdesign Impax, spol. s.r.o. | webmaster Honza Ircing
FOTOGALERIE